Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - co zgłaszali za jej pośrednictwem w 2023 roku mieszkańcy naszego powiatu - sprawdź!

Data publikacji 09.02.2024

W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili 2046 zagrożeń. Najczęściej zgłaszane były przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali 433 zagrożenia. Pamiętaj - Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania!

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezmiernie ważne i w dużej mierze możemy zadbać o nie sami informując policjantów o zagrożeniach. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, piaseczyńscy funkcjonariusze dzięki tej platformie, mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

W ubiegłym roku mieszkańcy naszego powiatu zgłosili 2046  zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości - 891
  • nieprawidłowe parkowanie - 570
  • spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 114
  • akty wandalizmu - 102
  • dzikie wysypiska śmieci - 45
  • grupowanie się nieletnich/demoralizacja - 26

Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali 433 zagrożenia. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów i interwencja policji była tam wskazana. Dzięki aktywności mieszkańców i ich zaagnażowaniu stróże prawa mogli pojawić się tam, gdzie społeczeństwo ich potrzebowało.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

Więcej na temat KMZB i jej obługi: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

asp. Magdalena Gąsowska

materiały: KSP/KGP

Powrót na górę strony