Aktualności

45-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 12.02.2024

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli zatrzymali 45-letniego mieszkańca tejże gminy, przy którym zabezpieczyli porcje handlowe narkotyków. Mężczyzna w bagażniku swojego auta miał marihuanę oraz mefedron. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli w trakcie patrolu zwrócili uwagę na mężczyznę spacerującego po parkingu samochodowym. Na widok oznakowanego radiowozu zaczął ukrywać się za autami, chcąc uniknąć spotkania ze stróżami prawa. To jednak zachowanie wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie policjantów, którzy postanowili sprawdzić, co też mężczyzna ma do ukrycia.

Okazało się, że powodem są narkotyki, które ukryte były w bagażniku, należącego do niego auta. Funkcjoniusze zabezpieczyli marihuanę i mefedron, które były już częściowo poporcjowane. 

Zatrzymany 45-latek już następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postepowania, prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/bs

 

Powrót na górę strony