Aktualności

Kradł w Piasecznie i nie tylko

Data publikacji 16.02.2024

Ze sklepowych półek wziął perfumy oraz maszynki do golenia, ale za towar wcale nie zamierzał zapłacić. Podjął próbę ucieczki, która okazała się być nieskuteczną ponieważ został ujęty przez przypadkowych przychodniów i przekazany pracownikowi ochrony, a następnie funkcjonariuszom Policji. Na jaw wyszło, że 24-latek ma na swoim koncie kradzieże sklepowe nie tylko w Piasecznie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży sklepowiej, do której doszło w jednej z drogierii kosmetycznych na terenie Piaseczna, oficera dyżurnego piaseczyńskiej komendy poinformował pracownik ochrony. Na miejsce zadysponowani zostali funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy tuż po dotarciu do sklepu ustalili przebieg całego zdarzenia.

Pracownik ochrony poinformował stróżów prawa, że 24-letni mężczyzna ze sklepowych półek wziął perfumy oraz maszynki do golenia, a następnie poprostu wybiegł z nimi ze sklepu. Daleko jednak nie uciekł, a jego zatrzymania dokonali przypadkowi przechodnie.

Ujęty mężczyzna nawet nie próbował wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się później okazało nie była to jedyna kradzież, którą 24-latek miał na swoim koncie. Mężczyzna dosyć często odwiedzał tę samą sieć drogerii również na terenie Warszawy i nie po to by robić w niej zakupy i uczciwie płacić za towar, a zwyczajnie wychodzić nie płacąc.

24-latek noc spędził w policyjnej celi, a już następnego dnia usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Przypominamy, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony