Aktualności

W niedzielny poranek wpadł z wielkim hukiem do salonu urody

Data publikacji 25.03.2024

Najpierw wybił szybę w salonie urody, później smacznie usnął na fotelu. Na pytanie co nim kierowało - nie był w stanie odpowiedzieć. 23-latek noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości 8000 złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, w niedzielny poranek 17 marca 2024 roku, otrzymał informację, że przy ulicy Puławskiej doszło do włamania do jednego z salonów urody. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali policjanci, pełniący służbę na terenie miasta i gminy Piaseczno.

Gdy dotarli na wskazane w zgłoszeniu miejsce, zauważyli, że szklane drzwi do lokalu są wyłamane, a sprawca... śpi na jednym z foteli. Mundurowi musieli przerwać drzemkę, którą urządził sobie mężczyzna. Ten, był wyraźnie zdenerwowany, że ktoś  go budzi. Otwierając oczy jakby nie dowierzał, co się dzieje i dlaczego przed jego oczami ukazali się policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze natomiast zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego, w tym przesłuchaniem właściciela lokalu. Okazało się, że poza szybą, uszkodzeniu uległy szafki, kanapa oraz kosmetyki, a łączna wartość strat sięgnęła 8000 złotych. I cała historia, choć nieco humorystyczna, 23-latkowy przyniosła niechlubny wpis na karcie karnej. Mężczyzna, po nocy spędzonej w celi, usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Nie był w stanie jednak wytłumaczyć, co nim kierowało. Tłumaczył jedynie, że był pijany i właściwie niczego nie pamięta. Niepamięć nie pozwoli mu jednak uniknąć odpowiedzialności za to co zrobił, a przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/bs

Film VID-20240319-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20240319-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.81 MB)

Powrót na górę strony