Aktualności

Działania piaseczyńskiej drogówki "Bezpieczny motocyklista"

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania "Bezpieczny motocyklista". Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem miłośników jednośladów. Skontrolowano 10 kierujących, na 4 nałożono mandaty karne w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, w 3 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Apelujemy o rozwagę na drodze - pamiętajmy, że nie jesteśmy na nie sami!

Każdego roku wraz z nadejściem słonecznej i ciepłej aury na drogach obserwujemy wzmożony ruch miłośników jednośladów. Każdy kierujący, wsiadając na swój motocykl musi mieć świadomość, że w chwili wypadku doznaje o wiele większych i poważniejszych obrażeń niż kierujący samochodem, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów w tym tych, dotyczących ograniczeń prędkości. Policjanci piaseczyńskiej drogówki co roku prowadzą akcję "Bezpieczny motocyklista" w trakcie której dokonują pomiarów prędkości, zwracają uwagę na stan techniczny motocykli oraz ich wyposażenie. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa miłośnikom jednośladów ale także ich zdyscyplinowanie i przypomnienie, że na drodze nie są sami.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 10 motocyklistów, na 4 kierujących nałożyli mandaty karne, w 3 przypadkach skierowali wniosek o ukranie do sądu.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów - pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu!

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony