Aktualności

Piaseczyńscy policjanci na otwarciu sezonu motocyklowego

Data publikacji 13.05.2024

W minioną sobotę policjanci piaseczyńskiej drogówki wzięli udział w otwarciu sezonu motocyklowego. W trakcie pikniku mundurowi promowali bezpieczeństwo motocyklistów, podkreślając, że przestrzeganie obowiązujących przepisów, życzliwość i brak agresji ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nie tylko ich samych ale też innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki, odpowiadając na zaproszenie organizatorów eventu, wzięli udział w otwarciu sezonu motocyklowego, który odbył się na terenie salonu motocyklowego w Piasecznie. Policjanci w trakcie trwania pikniku przypominali jego uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze w rozmowach z uczestnikami pikniku, podkreślali, że droga jest dla wszystkich, ale korzystając z niej mamy zarówno swoje prawa, jak też obowiązki, których należy bezwzględnie przestrzegać. To wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

Mundurowi przypominali również, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym. Chyba, że motocykl fabrycznie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, a także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Policjanci wskazywali również, że użytkownicy jednośladów powinni bezwzględnie przestrzegać limitów prędkości oraz wyprzedzać inne pojazdy tylko w miejscach dozwolonych.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony