Aktualności

Odpowiedzą za graffiti na pociągu

Data publikacji 20.04.2024

21-latek oraz jego o rok młodszy kolega odpowiedzą za graffiti, które pojawiło się na jednym z wagonów pociągu. Młodych mężczyzn ujęli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, a następnie przekazali w ręce policjantów. Grozi im kara grzywny bądź ograniczenia wolności.

W nocy z 14 na 15 kwietnia 2024 roku, oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał informację o graffiti, które pojawiło się na jednym z wagonów pociągu stojącego na peronie w Górze Kalwarii. Na miejsce skierowany został lokalny patrol Policji.

Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu, okazało się, że funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei ujęli dwóch młodych mężczyzn, którzy sprayem nanieśli napisy na jednym z wagonów. 21-latek oraz jego o rok młodszy kolega mieli przy sobie worek z 22 puszkami farby. Żaden z nich nie był w stanie wyjaśnić dlaczego miejscem ich "pracy artystycznej" stały się akurat wagony pociągu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i wkrótce staną przed sądem. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywnę do 5 tysięcy złotych.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/rm

Powrót na górę strony