Aktualności

Dzieci odwiedziły policjantów w piaseczyńskiej komendzie

Data publikacji 26.04.2024

Maluchy z piaseczyńskiego Przedszkola nr 1 odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie. Mundurowi opowiedzieli dzieciom jak wygląda codzienna służba. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi czym zajmuje się policyjny technik oraz jak przyjmowane są zgłoszenia. Każde dziecko mogło też poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz, zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, co wzbudziło najwięcej emocji.

Piaseczyńską komendę odwiedziły maluchy z Przedszkola nr 1. Podczas spotkania, funkcjonariusze opowiadali najmłodszym, czym na co dzień zajmują się policjanci. Dzieci poznały zadania oficera dyżurnego, mogły zobaczyć w jaki sposób przekazywane są informacje o zdarzeniach, gdzie przyjmowane są zgłoszenia mieszkańców. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz wyposażenia, którego policjanci używają w codziennej służbie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa i sposobów unikania zagrożeń.

Na zakończenie dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć policyjne motocykle, a także "przybić piątkę" z naczelnikiem piaseczyńskiej drogówki.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony