Aktualności

Policjanci wyróżnieni za profesjonalne rozwiązanie konfliktu

Data publikacji 09.05.2024

Komendant Stołeczny Policji, insp. Dariusz Walichnowski spotkał się z aspirantem Grzegorzem Dębskim oraz sierżantem Mateuszem Skrzyniarzem, by podziękować im za wzorową postawę podczas interwencji oraz profesjonalne rozwiązanie konfliktu.

Policjanci wykonując swoje codzienne zadania, dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc obywatelom. Nigdy nie oczekują za to specjalnych podziękowań. Niemiej jednak, funkcjonariuszom zawsze jest miło jeżeli ktoś doceni i zauważy ich pracę, a szczególnie gdy poświęci swój czas, by napisać kilka miłych słów. To zawsze wywołuje uśmiech na twarzach policjantów. Pokazuje, że mieszkańcy doceniają ich starania, a przełożeni otrzymują sygnał, że ich podwładni dobrze wypełniają swoje zadania, niosąc pomoc i wsparcie, tym, którzy tej pomocy w danej chwili potrzebują.

Zakres zadań, które codziennie realizują funkcjonariusze, jest bardzo szeroki. Zapobiegają oni przestępstwom, ścigają ich sprawców, ale też dbają o porządek publiczny, jak również niosą pomoc w różnych trudnych sytuacjach. Niejednokrotnie funkcjonariusze spotykają na swojej drodze ludzi, którzy potrzebują poprostu zwykłej rozmowy.

I tak było 15 kwietnia 2024 roku kiedy to aspirant Grzegorz Dębski oraz sierżant Mateusz Skrzyniarz - funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie, pojawili się na terenie jednej z lokalnych szkół, gdzie doszło do nieporozumienia pomiędzy rodzicami. Funkcjonariusze od początku interwencji dążyli do złagodzenia konfliktu, z uwagą wysłuchując każdej ze stron. W tej sytuacji wystarczyła zwyczajna rozmowa, by sprór został zakończony. Dyrektor placówki natomiast skierował podziękowania do Komendanta Stołecznego Policji, w których wyraził uznanie dla postawy policjantów. "Każda jednostka Policji, mogłaby życzyć sobie takich profesjonalistów w swoich szeregach" - zaznaczył w piśmie.

Wczoraj, 8 maja Komendant Stołeczny Policji, inspektor Dariusz Walichnowski, spotkał się z funkcjonariuszami: asp. Grzegorzem Dębskim, sierż. Mateuszem Skrzyniarzem oraz ich przełożonym mł. insp. Rafałem Pałdyną - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Komendant Stołeczny Policji podziękował policjantom, za gotowość do podejmowania i realizacji trudnych wyzwań w służbie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony