Aktualności

Kolejni uczniowie zdobyli swoje pierwsze uprawnienia

Data publikacji 24.05.2024

Karta rowerowa jest niedocenianym dokumentem, który nie tylko uprawnia do kierowania rowerem po drodze, ale też potwierdza znajomość przepisów i umiejętność ich przestrzegania. To pierwsze "małe prawo jazdy" uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chylicach. Spotkanie z młodzieżą było też świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego pojawiają się w szkołach, aby przeprowadzić tam egzamin praktyczny na kartę rowerową. Tym razem odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Chylicach. Młodzi cykliści musieli wykazać się znajomością przepisów i pokonać przygotowany dla nich przez piaseczyńską Straż Miejską, tor przeszkód. Aby pozytywnie zaliczyć egzamin i uzyskać wymarzoną kartę rowerową należało między innymi ustąpić pierwszeństwa pieszemu, odpowiednio zareagować na sygnały wydawane przez policjanta kierującego ruchem oraz pokonać "ósemkę". Do egzaminu przystąpiło 60 uczniów.

Mundurowi spotkanie z młodzieżą wykorzystali również do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku szczególnie nad wodą. Policjanci i strażnicy miejscy podkreślili również to, że kask, choć nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia cyklisty, zapewnia bezpieczeństwo i stanowi ogromną ochronę w trakcie upadku.

Rodzicom i dzieciom przypominamy, że karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed ukończeniem 18 roku życia.

Młodym kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony