Aktualności

Podróż zakończył uderzając w rogatki

Data publikacji 04.06.2024

Minął policyjny patrol i wcisnął pedał gazu. Najwyraźniej nie spodziewał się, że funkcjonariusze zmierzą prędkość, z jaką się oddala. To był początek większych kłopotów 38-latka, który jak się okazało jest pijany, poszukiwany i posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Pomimo codziennych policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, na naszych drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za nic mają bezpieczeństwo własne i innych, a kolejnym dowodem na to jest postawa 38-latka.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości kierujących w miejscowości Jazgarzewszczyzna. Kierujący Oplem Astra początkowo jechał zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednakże kiedy minął patrol, gwałtownie przyspieszył. Nie spodziewał się najwyraźniej, że funkcjonariusze dokonają pomiaru prędkości oddalającego się pojazdu. Miernik wykazał 106 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h.

Policjanci natychmiast ruszyli za oddalającym się pojazdem. Kierujący jednak wcale nie miał ochoty na spotkanie z mundurowymi, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Uciekając przed policjantami popełniał wykroczenia, a swoją jazdę zakończył uderzając w rogatki drogowe. 38-latek energicznie wysiadł z auta, a kiedy podbiegli do niego funkcjonariusze, stwierdził, że "jest osobą wysiadającą z pojazdu, a nie kierującym", a tym samym za nic nie może odpowiadać.

Bardzo się zdziwił kiedy jego tok myślenia nie został poparty przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek jest pijany, a w wydychanym powietrzu ma ponad promil alkoholu. Dodatkowo ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Na tym kłopoty 38-latka się nie skończyły. Mężczyzna okazał się być również poszukiwanym na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Sieradzu.

38-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty karne dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za popełnione wykroczenia: przekroczenie prędkości o 66 km/h, niezastosowanie się do znaku "STOP" oraz niedostosowanie prędkości do warunków drogowych w efekcie czego uszkodzone zostały rogatki kolejowe.

Po wykonaniu niezbędnych czynności, mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego w którym odbywać będzie karę 44 dni pozbawienia wolności.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/ K.P

Film VID-20240603-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20240603-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.72 MB)

Powrót na górę strony