Aktualności

Wyjechał po pieczywo, wrócił z mandatem

28-latek jadący na skuterze, bez wymaganego kasku ochronnego, zwrócił na siebie uwagę policjantów. Mężczyzna usiłował przekonać policjantów, że miał być to tylko krótki "wypad" po pieczywo. Szkoda, że w tym wszystkim, kierujący zapomniał nie tylko o obowiązujących przepisach ale przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie!

Funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki pełniący służbę na terenie miasta i gminy Piaseczno, zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który przemierzał ulicę Tukanów, bez wymaganego przepisami kasku ochronnego. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej, by dowiedzieć się dlaczego lekceważy nie tylko obowiązujace przepisy, ale również za nic ma własne bezpieczeństwo.

28-latek stwierdził, że miał być to tylko "krótki wypad po pieczywo". Mężczyzna musiał jednak wrócić do domu z mandatem karnym w wysokości 100 złotych, 5 punktami karnymi oraz wyraźnym przypomnieniem, że zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym: "kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym".

Pamiętajmy o tym, że na drodze bezpieczeństwo nas samych i innych użytkowników dróg powinno być naszym PRIORYTETEM!

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony