Aktualności

W jednym z pomieszczeń gospodarczych uprawiał marihuanę

Data publikacji 05.06.2024

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W należącym do 31-latka mieszkaniu, funkcjonariusze ujawnili marihuanę oraz donicę z grzybami halucynogennymi. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora – zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie stale monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w swoim mieszkaniu może posiadać znaczne ilości narkotyków, które uprawia w specjalnie do tego przygotowanym namiocie.

Kryminalni wiedzę tę zweryfikowali, a jej wynikiem było zatrzymanie 31-latka, do którego doszło na terenie Góry Kalwarii. Mężczyzna w jednym z pomieszczeń gospodarczych uprawiał konopie indyjskie, a następnie suszył i pakował w foliowe worki. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzaki marihuany oraz donicę w grzybami halucynogennymi, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratory Rejonowej w Piasecznie i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/R.M.

Powrót na górę strony