Aktualności

Z promilami za kierownicą ciężarówki

Data publikacji 07.06.2024

Przed sądem stanie wkrótce 29-letni obywatel Bułgarii, który za kierownicę ciągnika siodłowego z naczepą wsiadł pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący trafił do celi, a auto - na policyjny parking. Pamiętajmy, że kierujący "na podwójnym gazie" stanowią ogromne zagrożenie na drodze!

Pamiętajmy, że kierujący "na podwójnym gazie" stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Swoim zachowaniem nie tylko naruszają obowiązujące przepisy, ale przede wszystkim stawiają na szali życie własne i innych, bo przecież skutki zdarzeń z nietrzeźwymi kierującymi niejednokrotnie mają tragiczne konsekwencje.

Całkowitym brakiem rozsądku wykazał się 29-letni obywatel Bułgarii, który pod wpływem alkoholu postanowił ruszyć w drogę kilkunastotonową ciężarówką. Na całe szczęście jego podróż została przerwana przez policjantów piaseczyńskiej drogówki, którzy we Władysławowie prowadzili działania "Trzeźwy kierowca". Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 29-latek został zatrzymany, a jego auto trafiło na policyjny parking.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wkrótce stanie przed sądem by odpowiedzieć za swoje zachowanie.

Jak widać, pomimo licznych apeli oraz prowadzonych działań, na drogach w dalszym ciągu nie brakuje kierowców w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że pijany kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Postępowanie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska / kp

Film VID-20240605-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20240605-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.26 MB)

Powrót na górę strony