Aktualności

Mobilna profilaktyka - sposobem na bezpieczne wakacje

Data publikacji 24.06.2024

Profilaktyka to bardzo ważna część służby w Policji. Dlatego każdego dnia policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby edukować i przypominać najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Szczególnie teraz, gdy rozpoczęły się wakacje, a dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu.

Profilaktyka to bardzo ważna część służby w Policji. Dlatego każdego dnia policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą aby edukować i przypominać najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Wakacje to upragniony wolny czas od nauki dla młodzieży, a dla funkcjonariuszy, to wytężony czas pracy profilaktycznej w terenie. Ponieważ naszym priorytetem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dlatego mundurowi pojawiają się w parkach, na placach zabaw, boiskach i piknikach rodzinnych, by za pomocą krótkometrażowych filmików przestrzegać przed zagrożeniami na drodze. Edukują młodzież jak właściwie zachować się nad wodą oraz na jaki numer alarmowy należy zadzwonić, by wezwać pomoc w nagłych sytuacjach.

W ostatnim czasie funkcjonariusze piaseczyńskiej patrolówki wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną edukowali młodzież na skate parku w Piasecznie, gdzie młodzi cykliści aktywnie spędzają swój wolny czas. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, poruszania się po drodze, nawiązywania kontaktu z osobami obcymi, a w szczególności jak ważne jest noszenie odblasków i kasku podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze.

W trakcie spotkania młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy oraz właściwymi postawami podczas poruszania się po drodze. By zwiększyć bezpieczeństwo młodych cyklistów każdy z nich otrzymał odblask, który przyczepił do hulajnogi lub roweru.


 

mł. asp. W. Domagała


 

Powrót na górę strony