Aktualności

Seniorka oszukana metodą ”na wypadek” – straciła 70 tys. złotych

Data publikacji 26.06.2024

90- letnia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego przekazała oszustowi oszczędności swojego życia i straciła 70 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o czujność i rozwagę.

Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń do jednostek Policji zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustwa. Często są to osoby starsze, które z dobroci serca i chęci niesienia pomocy bliskim, dodatkowo działające pod wpływem emocji, niestety tracą oszczędności całego życia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zgłosiła się 90- letnia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która została oszukana metodą ”na wypadek”. Poszkodowana seniorka poinformowała mundurowych o tym, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna z informacją, że jej syn spowodował wypadek drogowy, w którym została poszkodowana ciężarna kobieta. Aby jej syn nie trafił do więzienia, to niezwłocznie musi przekazać pieniądze na kaucje. Ponadto, by uwiarygodnić całą historię, oszust poprosił seniorkę o podanie numerów banknotów z najwyższymi nominałami, które miała spakować do torby.

Na koniec starsza kobieta miała spakować pieniądze do reklamówki i zawiesić na furtce, zaś sama miała schować się w mieszkaniu i nie kontaktować się z rodziną.

Kiedy 90- latka zorientowała się, że została oszukana, było już za późno. 70 tysięcy spakowane do reklamówki zabrał oszust, którego nawet nie widziała.

Apelujemy o czujność i rozwagę.

Pamiętaj:

- Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy obcej osobie!

- Nie postępuj pochopnie pod wpływem emocji!

- W przypadku telefonicznej prośby o pieniądze, rozłącz się i upewnij czy bliska osoba faktycznie potrzebuje pomocy.

 

 

mł. asp. W. Domagała

Powrót na górę strony