Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE I LATO W MIEŚCIE

Data publikacji 02.07.2024

Okres letni to czas wypoczynku i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Aby również zadbać o ich bezpieczeństwo w trakcie wakacji, nasi policjanci prowadzą spotkania z uczestnikami koloni i półkolonii. Przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz na jaki numer alarmowy zadzwonić by wezwać pomoc w chwili zagrożenia.

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nim półkolonie i kolonie, w których uczestniczą dzieci i młodzież. Dlatego nie mogło zabraknąć tam również piaseczyńskich policjantów, których głównym celem jest przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje 2024” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” piaseczyńska profilaktyk odwiedziła dzieci uczestniczące w akcji „Lato w mieście”, które zostało zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie.

W czasie spotkania policjantka przypomniała dzieciom jak ważne jest stosowanie się do zasad ruchu drogowego podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze, co zrobić w chwili zagrożenia i jak ważna jest ostrożność podczas kontaktu z obcymi osobami. Nie zabrakło również cennych rad dotyczących bezpiecznego pobytu nad wodą oraz w trakcie górskich wycieczek. Uczestnicy półkolonii wykazali się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.

 

mł. asp. W. Domagała


 

Powrót na górę strony