Aktualności

Bójka z użyciem noża

Data publikacji 05.07.2024

39-letni mieszkaniec Piaseczna został trzykrotnie ugodzony nożem, a sprawcy tego czynu zbiegli z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej i fachowej reakcji funkcjonariuszy, tej samej nocy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W sobotnią noc, 29 czerwca 2024 roku oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Piasecznie pod budynkiem banku siedzi mężczyzna raniony nożem. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze, którzy pojawili się tam niezwłocznie, by ustalić co się stało.

Okazało się, że 39-letni mężczyzna narodowości ukraińskiej został ugodzony trzykrotnie nożem, a sprawcy tego czynu zbiegli z miejsca zdarzenia. W związku z taką informacją policjanci natychmiast rozpoczęli ustalenia w tej sprawie, a na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą z technikiem w celu zabezpieczenia śladów.

Pokrzywdzony mieszkaniec Piaseczna został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do piaseczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc medyczna. Na szczęście obrażenia 39-latka okazały się się na tyle niegroźne, że tej samej nocy opuścił szpital.

W wyniku szeroko zakrojonych działań policyjnych i przy wsparciu policjantów z Oddziałów Prewencji Policji, udało się odnaleźć i zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy brali udział w bójce i ranili nożem 39-latka. Okazali się nimi być 21-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego i 24-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego.

Funkcjonariusze piaseczyńskiej Policji cały czas gromadzili i kompletowali materiał dowodowy, przesłuchując kolejne osoby, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Praca policjantów, zgromadzony materiał dowodowy w tym zabezpieczony monitoring, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów karnych.

21-latek jest podejrzany o to, że wziął udział w bójce, w której naraził inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

24-latek jest podejrzany o to, że wziął udział w bójce, w której użyto noża wobec 39-letniego mężczyzny, powodując u niego obrażenia w postaci ran kłutych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się między sobą.

Czynności w tej sprawie są objęte nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

mł. asp. W. Domagała/bś

 

Powrót na górę strony