Aktualności

Przychodzili na zakupy, ale nie płacili za towar

Data publikacji 05.07.2024

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 40- letnią kobietę oraz jej 33- letniego partnera, którzy w jednym ze sklepów znanej sieci drogerii dokonali kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości ponad 6,5 tys. złotych. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 40- letnią kobietę oraz jej 33- letniego partnera, którzy w jednym ze sklepów znanej sieci drogerii dokonali kradzieży artykułów kosmetycznych o wartości ponad 6,5 tys. złotych. Łupem sprawców padały najczęściej perfumy, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że para działała w pojedynkę jak i wspólnie. Na podstawie nagrań z monitoringu i zebranych dowodów policjanci wytypowali osoby uczestniczące w tym procederze.

Jako pierwsza została zatrzymana kobieta, którą ujęli pracownicy sklepu w trakcie kolejnej kradzieży i wezwali stróżów prawa. Na miejsce przybyli kryminalni, którzy w wyniku wcześniejszych ustaleń posiadali wiedzę, że 40- latka ma na sumieniu więcej, niż tylko tą jedną kradzież.

Kolejnego dnia funkcjonariusze zapukali do drzwi 33- latka, który wyraźnie był zaskoczony wizytą policjantów. Ponieważ para zdążyła się już rozstać i każde z nich mieszkało w innej miejscowości.

Zatrzymani sprawcy do czasu wyjaśnień okoliczności spraw, trafili do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu łącznie 5 zarzutów karnych związanych z dokonaniem kradzieży sklepowej, podejrzani zostali zwolnieni.

Teraz o ich losie zadecyduje sąd, a za popełniony czyn kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie są objęte nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

mł. asp. W. Domagała

Powrót na górę strony