Aktualności

Sierżant Borsuk odwiedził piaseczyńskie przedszkolaki

Data publikacji 01.06.2026

Piaseczyńska policjantka odpowiedziała na zaproszenie przedszkolaków, odwiedzając maluchy z Przedszkola "Zebra" i "Baśniowy Zameczek". Towarzyszył jej specjalny gość - sierżant Borsuk - policyjna maskotka Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariuszka poprzez zabawę uczyła najmłodszych przechodzenia przez przejście dla pieszych i przypominała znaczenie znaków drogowych. Wszystko po to, by droga do przedszkola była bezpieczna. Sierżant Borsuk stanowił dodatkową atrakcją dla przedszkolaków, a jego wizyta wywołała uśmiechy na twarzach dzieci.

Chociaż wakacje zbliżają się wielkimi krokami, piaseczyńscy policjanci nie tracą tempa i odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach niemal każdego dnia. Wszystko po to, by przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznych zachowań.

W piątek piaseczyńska profilaktyk odwiedziła maluchy z Przedszkola "Zebra" oraz "Baśniowy Zameczek". Wizyta była niecodzienna, ponieważ asp. Wiolettcie Domagale towarzyszył wyjątkowy gość - maskotka Komendy Stołecznej Policji. Sierżant Borsuk wywołał na twarzach dzieci ogromny uśmiech. 

Podczas pogadanek policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez zabawę przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, w jaki sposób zachować się w kontaktach z osobą nieznajomą oraz dlaczego posiadanie kasku w trakcie wycieczek rowerowych jest tak ważne. Maluchy z ogromną uwagą słuchały, ale też dzieliły się swoją wiedzą.

Dzieci były zachwycone zarówno spotkaniem z policjantką, jak też gościem specjalnym, którego wizyta była ogromną niespodzianką. 

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz zbijania "piąteczek". 

 

podkom. Magdalena Gąsowska 

Powrót na górę strony