Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów

Data publikacji 03.06.2026

Uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów. W trakcie zwiedzania jednostki, dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się zawód policjanta, czy jest to ciekawa praca, a także czym jest bezpieczeństwo i jak należy o nie dbać każdego dnia. Mundurowi przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że wizyta w piaseczyńskiej komendzie sprawiła im wiele radości. W trakcie wizyty uczniom towarzyszył wyjątkowy gość.

Piaseczyńską komendę odwiedzili wczoraj uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Baniosze. Podczas spotkania, funkcjonariusze opowiadali dzieciom, czym na co dzień zajmują się policjanci. Uczniowie poznali zadania oficera dyżurnego, mogły zobaczyć w jaki sposób przekazywane są informacje o zdarzeniach oraz w jaki sposób przyjmowane są zgłoszenia mieszkańców.

Następnie zobaczyły w jaki sposób zabezpieczane są ślady linii papilarnych, jak również miały okazję wykonać własne odciski dłoni na pamiątkowych kartach daktyloskopijnych. Niezwykłym przeżyciem było również spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie mł. insp. Maciejem Cepilem. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz wyposażenia, którego policjanci używają w codziennej służbie. W trakcie całego spotkania nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa i sposobów unikania zagrożeń, szczególnie w trakcie zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć policyjne radiowozy, a także "przybić piątkę" z policjantką piaseczyńskiej drogówki. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że wizyta w piaseczyńskiej komendzie sprawiła im wiele radości. W całym wydarzeniu dzieciom towarszył sierżant Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji. 

 

podkom. Magdalena Gąsowska 

Powrót na górę strony