Kierowco zwolnij !!!
Mimo letniej aury na drogach powiatu piaseczyńskiego wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Głównym powodem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość, alkohol, brawura i brak rozwagi użytkowników dróg. Rozwaga i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może uchronić niejedno życie lub zdrowie. W ostatni weekend doszło do dwóch wypadków, w których 2 osoby zostały ranne.
W ostatni weekend na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. W piątek przed południem w miejscowości Wygoda na drodze krajowej nr 7, kobietą jadąca seatem potrąciła pieszą przechodzącą przez pasy. Ranna kobieta z obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala. Kobieta kierująca seatem była trzeźwa. Do kolejnego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Tarczynie na ulicy Warszawskiej. Kierujący vw włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierujący vw był trzeźwy.
Jak się ostatnio okazuje dobre warunki drogowe także mogą być niebezpieczne. Nawet gdy jest słoneczna pogoda i sucha jezdnia, nie upoważnia to kierowców do jazdy z nadmierną prędkością, często dwukrotnie przewyższającą dozwoloną przepisami. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje) natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy może doprowadzić do wypadku lub kolizji.
Szczególnie ostrożnie należy jechać w nocy. Oprócz ruchu pojazdów zawsze należy uwzględnić także pieszych poruszających się po chodnikach lub poboczach dróg. Wiosenna pora pozwala na spacery i późniejsze powroty do domów. W każdym przypadku planowanego wejścia na drogę po zmroku powinniśmy pamiętać o odpowiednim stroju z elementami odblaskowymi. Czasem mały świecący przedmiot może uratować nasze życie lub zdrowie.
Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Skuteczność tych przedsięwzięć zależy jednak od tego czy przekazane informacje zostaną potraktowane z należytą powagą.
Z przykładów niewłaściwych zachowań na drogach można stworzyć długą listę. Pomimo wielu akcji informacyjnych prowadzonych przez Policję i media, wielu kierowców uważa, że przedstawione w nich negatywne zjawiska zachowań na drogach ich nie dotyczą. I dopiero samo życie potrafi bardzo boleśnie zweryfikować takie podejście niektórych kierowców do problemu bezpiecznych zachowań na drodze.
hkk