O dziewiątej rano 1,7 promila
W ręce policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie wpadł pijany rowerzysta. Mężczyzna podczas kontroli miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Roman W. w najbliższym czasie usłyszy zarzut. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.
Wszystko wydarzyło się wczoraj po 9:00 w Konstancinie-Jeziornie. Wówczas to patrolujący rejon ulicy Piaseczyńskiej policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli rowerzystę. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, był on pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 56-letniego Romana W. 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Po wstępnych wyjaśnieniach mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania. Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu, którzy w najbliższym czasie przesłuchają rowerzystę. Najprawdopodobniej usłyszy on wówczas zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.
hkk