Wpadli przy ognisku
Policjanci z komisariatu w Tarczynie pracowali nad rozwiązaniem sprawy kradzieży kabli telekomunikacyjnych. W ostatnim czasie na terenie Tarczyna i okolic odnotowali kilka takich kradzieży. Funkcjonariusze od początku podejrzewali, że z przestępstwem mogą mieć związek dwie osoby, stali bywalcy punktów skupu złomu. Wczoraj o 3.00 nad ranem zatrzymali Tomasza S. i Rafała S. jak wypalali skradzione kable. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak ustalili policjanci, do kradzieży dochodziło między 08, a 10 lutego br. Nieznani jeszcze wtedy sprawcy, ukradli z terenu Tarczyna i okolic kilkaset metrów kabla telekomunikacyjnego o łącznej wartości ponad 5200 złotych. Za każdym razem kradli kable telekomunikacyjne z linii napowietrznej.
Funkcjonariusze pracujący nad sprawą bardzo szybko wytypowali osoby mogące mieć związek z kradzieżami. Podejrzanym w tej sprawie stał się 27-letni Tomasz S. i 26-letni Rafał S. Wytypowali też miejsca, gdzie ewentualnie sprawcy mogą wypalać kabel. Gdy wczoraj nad ranem prowadzili obserwacje wytypowanych miejsc, w jednym z nich zauważyli ognisko i dwóch mężczyzn wypalających kable.
Mężczyźni byli tak zaskoczeni obecnością policjantów, że nawet nie próbowali uciekać. Obydwaj zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat. Policjanci zabezpieczyli kabel i pozostałości po jego wypaleniu. Okazało się, że kradzież kabla miała być sposobem na łatwy zarobek dla zatrzymanych mężczyzn.
Tomasz S. i Rafał S. będą odpowiadać za kradzież. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
hkk