Nielegalna wycinka
24-letni amator cudzego drewna został wczoraj zatrzymany przez piaseczyńskich kryminalnych. Drzewa w lesie wydają się być niczyje, więc można je wycinać - tak tłumaczą się złodzieje. Jednak las i drzewa są czyjąś własnością, a nielegalne wycinanie ich to przestępstwo.
Zbliża się okres jesienno-zimowy, wtedy drewno jest bardzo poszukiwanym towarem. Rosnące w lesie drzewa wydają się być niczyje, więc można je wycinać, by napalić w piecu. Tak tłumaczą się złodzieje. Jednak las i drzewa są czyjąś własnością, a nielegalne wycinanie ich jest niczym innym jak kradzieżą. Sprawca właśnie takiej nielegalnej wycinki wpadł w ręce kryminalnych z Piaseczna.
Wczoraj rano policjanci zatrzymali 24-letniego Daniela O. podejrzewanego o kradzież drzewa z zasobów Lasów Państwowych. Do kradzieży doszło trzy tygodnie temu. Policjanci przy współpracy z nadleśnictwem ustali sprawcę nielegalnej wycinki. Właściciel wycenił wyrządzone szkody na kwotę ok. 300 zł. Wkrótce sprawą 24-latka zajmie się sąd.
hkk