Aktualności

15- letnie dziewczyny z narkotykami. Szczególnie podczas wakacji apelujemy do rodziców o czujność

Data publikacji 22.07.2020

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii przestrzegają młodzież przed eksperymentowaniem z narkotykami. Szczególnie w okresie letnim apelujemy do rodziców o czujność. Ostrzeżeniem niech będzie sprawa trzech 15- latek!

Tuż przed północą policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii interweniowali w sprawie trzech nastolatek. Zachowanie jednej z nich wyraźnie wskazywało na zażycie środków odurzających. Policjanci szybko ustalili, że dziewczyna podczas wakacyjnego spotkania zażyła ekstazy. Dla jej bezpieczeństwa wezwane zostało pogotowie ratunkowe.

Funkcjonariusze nie poprzestali na tym. Skontrolowali rzeczy osobiste dziewczyn, i u jednej z nich w torebce ujawnili 5 gramów marihuany. Przeszukań dokonano także w ich miejscach zamieszkania. I podczas kontroli pokoju, należącego do jednej z 15- latek mundurowi ujawnili w szufladzie szkolnego biurka, paczkę z ponad 13 gramami marihuany.

Ta sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego. Przy okazji policjanci apelują do rodziców, o szczególną czujność w czasie wakacji. Nadmiar wolnego czasu jak się okazuje niesie za sobą zagrożenia. Młodzież wykorzystuje ten czas pożytecznie, niestety są uczniowie, którzy właśnie podczas wakacji zaczynają eksperymentować z papierosami, alkoholem czy właśnie ze środkami odurzającymi.


 

 

 

nadkom. Jarosław Sawicki/kp-z

Powrót na górę strony