Aktualności

Pierwsza pomoc, czerwone kartki i cukierki, czyli działania prewencyjne na drodze w Uwielinach

Data publikacji 29.08.2020

Policjanci w ramach służby prewencyjnej przeprowadzili działania w miejscowości Uwieliny. Były one skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednak tym razem popełniający drobne przewinienia zamiast mandatu z rąk młodych druhów ze straży pożarnej otrzymywali „czerwone kartki”, a dodatkowo każdy kierowca obowiązkowo przechodził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wspólne działania służące poprawie bezpieczeństwa spotkały się wyłącznie z pozytywnym odbiorem.

Zapowiedź prowadzenia wzmożonych kontroli na drogach powiatu piaseczyńskiego podczas ostatnich dni wakacji jest sygnałem dla wszystkich kierowców, aby mieli świadomość tego, że za każde przewinienie na drodze odpowiedzą prawnie, a podczas każdej kontroli będzie sprawdzany stan trzeźwości.

Dzisiejszym działaniom kontrolnym towarzyszyła aktywna profilaktyka. W miejscowości Uwieliny gmina Prażmów każdorazowo, po zatrzymaniu samochodu do kontroli, policjanci nie tylko dokonywali szczegółowej kontroli, ale na kierowców popełniających drobne wykroczenia czekał „egzamin” z udzielania pierwszej pomocy. Szczegółowych instrukcji i rad udzielali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uwielinach, którym towarzyszyła siedmioosobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza. Kontrolowani kierowcy mogli dziś liczyć, że zamiast mandatu z rąk młodzieży otrzymywali „czerwone kartki”, byli też tacy, którym za wzorową i bezpieczną jazdę wręczane były słodycze.

Kierowcy pomimo, że byli kontrolowani i sprawdzani, bardzo chętnie przyjmowali udzielane im lekcje i zadnia wyrażając uznanie dla właśnie takich działań profilaktycznych prowadzonych przez policję.

Za pomoc organizacyjną i osobisty udział podziękowania należą sołtys miejscowości Uwieliny Pani Teresie Wójcickiej oraz wszystkim druhom z OSP Uwieliny.

Ze strony policji w przeprowadzonych działaniach profilaktycznych udział wzięli asp. szt. Marcin Ukleja, sierż. szt. Rafał Żelechowicz z posterunku policji w Prażmowie oraz nadkom. Jarosław Sawicki.

js

  • Prewencja w Uwielinach
  • Prewencja w Uwielinach
  • Prewencja Uwieliny
  • Prewencja Uwieliny
  • Prewencja Uwieliny
  • Prewencja Uwieliny
  • Prewencja Uwieliny
  • Prewencja Uwieliny
Powrót na górę strony