Aktualności
Rozmiar czcionki
-
"Narkotyki i Dopalacze Zabijają" zajęcia dla uczniów z Prażmowa
W Prażmowie dzielnicowe asp.szt. Elżbieta Szymańska i mł. asp. Malwina Giza wraz z policjantem zajmującym się profilaktyką kryminalną przeprowadzili dwa spotkania z młodzież szkolną w ramach projektu "Narkotyki i dopalacze zabijają". Program ten ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.
-
"Piaseczno- bezpieczne miasto, bezpieczna gmina"
Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowego programu prewencyjnego "Piaseczno- bezpieczne miasto, bezpieczna gmina" W inauguracji udział wzięli między innymi Z- ca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska- Michalak, a także Komendant Powiatowy Policji Pan mł. insp. Robert Pach wraz z zastępcą Panem kom. Januszem Ołdakiem.
-
Inauguracja kampanii "Narkotyki i Dopalacze Zabijają"
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
-
Areszt dla 25- letniej kobiety
Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie złożyli do prokuratora wniosek za zastosowanie aresztu wobec 25- latki podejrzewanej o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z supermarketów. Sąd do złożonego w tej sprawie wniosku przychylił się i najbliższe trzy miesiące spędzi ona teraz w jednym z aresztów śledczych.
-
Mł.insp. Robert Pach Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie
O godzinie 12.00 w piaseczyńskiej komendzie odbyła się uroczysta odprawa, podczas której Komendant Stołeczny Policji Pan nadinspektor. Paweł Dobrodziej na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie powołał Pana mł. insp. Roberta Pacha.
-
Dzień ze stołeczną Policją w Górze Kalwarii
Stołeczni policjanci odwiedzili młodzież w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Spotkanie miało charakter informacyjno-edukacyjny, podczas którego młodzi ludzie mogli poznać specyfikę policyjnego zawodu. Przed budynkiem placówki zaprezentowano sprzęt, który na co dzień funkcjonariusze wykorzystują w służbie: nowy radiowóz hybrydowy grupy „SPEED”, motocykle policyjne, nieoznakowany samochód z wideorejestratorem, łódź motorową, pojazd do obsługi zdarzeń i wypadków drogowych oraz ambulans kryminalistyczny. To był naprawdę wyjątkowy dzień – wielu funkcjonariuszy różnych specjalności w jednym miejscu.
-
Nowy posterunek Policji powstaje w Prażmowie
Nowy posterunek Policji powstaje w Prażmowie. W 2018 roku w ramach Programu Modernizacji Policji Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła budowę obiektu przy ul. Ryxa 74. Inwestycja pochłonie prawie 4 miliony złotych. Działkę pod nowy posterunek przekazał Urząd Gminy w Prażmowie.
-
36- latek w rękach policji
36- latek z Piaseczna usłyszał dwa zarzuty karne. W jego mieszkaniu ujawniono cztery namioty wraz z lampami grzewczymi i osprzętem pod którymi uprawiał konopie indyjskie Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu także 2,5 kilograma suszu marihuany. Sprawę ujawnili policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi.
-
Areszty za ubój i wprowadzanie na rynek drobiu bez badań i zezwolenia
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna prowadzą czynności związane z ujawnieniem nielegalnej ubojni drobiu i wprowadzaniem go na rynek. W tej sprawie do aresztu trafiło trzech obywateli Wietnamu, kolejnych trzech w związku z ich nielegalnym pobytem na terenie naszego kraju przekazano Straży Granicznej. Pierwsze informacje o tym procederze otrzymaliśmy od dziennikarzy jednej z redakcji telewizyjnych.
-
Zatrzymano 55- letniego Ormianina
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ujawnili miejsce, gdzie nanoszono na ubrania fałszywe znaki towarowe. W tej sprawie mundurowi zabezpieczyli liczne ubrania, naszywki, jak i maszynę szwalniczą. Ponadto zatrzymano już osobę podejrzewaną o ten proceder. To 55- letni obywatel Armenii, który trafił do policyjnej celi.